Aflat în centrul orașului Mediaș, într-o clădire monument istoric, hotelul Traube îți oferă relaxarea de care ai nevoie pentru ca Sărbătorile de Paște să fie exact cum ți le dorești.
Despre hotelul Traube din Mediaș sunt multe de spus. Acesta stârnește prin atmosfera de altădată, prin buna dispoziție a gazdelor, prin așezare și mai ales prin elementele de origine istorică care conturează imaginea acestui hotel.
Locația datează de pe vremea negustorilor, din secolul al XVIII-lea, iar ceea ce este remarcabil este că a reușit a fi atât de bine conservat încât mai păstrează și astăzi o parte din urmele trecutului. Situat în apropierea Pieței Ferdinand, din centrul orașului Mediaș, hotelul se distinge prin structura sa destul de solidă, dar și prin aspectul arhitectonic deosebit.
Situat aici, nu ai cum să nu te gândești la ceea a fost odată. Petreceri până seara târziu, jocuri de rummy, cărți, biliard, bodega, terasa și restaurantul, toate amintesc de atmosfera vremurilor de altădată.
Astăzi observăm o atmosferă liniștită, camerele sale frumos decorate reușesc să surprindă în detaliu o parte din ceea ce s-a petrecut demult în aceste tărâmuri. În camere, atmosfera este atât de caldă încât cu greu îți poți imagina că poți pleca de aici. Stilul de design de inspirație săsească, dar și mobilierul pictat de maeștri cunoscuți, artiști consacrați în remodelarea operelor frumoase și valoroase te vor face să te simți ca acasă.
Restaurantul, grădina de vară, crama sunt alte modalități prin care te poți simți minunat. Aici, toți te întâmpină într-o atmosferă caldă și prietenoasă, într-o lume veselă, exact pe gustul fiecărui român.
Hotelul beneficiază de internet de mare viteză, TV satelit, dar și de multe alte facilități care crează conturul perfect unui sejur de neuitat.
Bucatele cu specific te ademenesc, așa încât orice experiență petrecută aici se încheie cu un ospăț culinar pe cinste. Gazdele crează armonia de care ai nevoie pentru a-ți fi bine, sunt binevoitori și reușesc să te facă să te simți ca acasă.
Iar pentru că Sărbătorile Pascale se apropie, iată cu ce pachet special te așteaptă:
Program
29.04.2016
Check-in
Cină de bun venit
30.04.2016
Mic Dejun
Timp liber relaxare
(jocuri sala conferințe sau Grădina de Vară)
Prânz
Tur ghidat al orașului Mediaș – vizitare obiective
Cină
Participare Slujbă Inviere – Catedrala Mediaș
01.05.2016
Mic Dejun
Participare Joc Tradițional Țuru
Degustare vin în Crama Traube
Color Easter Party in Restaurant Traube
02.05.2016
Mic Dejun
Check out
Opţional – Excursii la Biertan, Moșna, Axente Sever, Mălâncrav
*la cerere, contra cost
Pe perioada sejurului beneficiați de acces internet WI-FI, parcare interioară și acces la piscină și SPA la hotelBinderBubi Mediaș*
Tarif:
600 lei / loc în cameră dublă
750 lei/single
Copii: 0-7 ani în cameră cu părinţii – 200 lei
7-14 ani în cameră cu părinţii- 50% valoarea pachetului
Informatii si rezervari: 0269844898, receptie@hoteltraube.ro
Facebook.com/hoteltraubemedias